Polskie zamki
Aktualizacja 2024-02-19
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blank

Zamek w Wierzbicach

 (Wierzbice • Wirrwitz • Konradserbe) 

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Wierzbice • Konradserbe • Wirrwitz:    Wierzbno · Konradów · Konradów ·


wLokalizacja zamku na mapie Polski połowie XIV wieku w miejscowości nazywanej wtedy Wirbicz istniała rycerska siedziba, prawdopodobnie umocniona wieża mieszkalna. Na przełomie XVI i XVII wieku na jej miejscu wzniesiono obecny trójskrzydłowy pałac otoczony fosą.
W 1730 roku był własnością Rudolpha barona von Hundt, z którego inicjatywy został powiększony i przebudowany w stylu barokowym. Ponownie przebudowany na przełomie XVIII i XIX wieku. W pierwszej połowie XIX wieku należał do H.S.G. hrabiego von Schweinitz und Krain, a do końca drugiej wojny swiatowej właścicielem był baron von Wietersheim.
Zamek w Wierzbicach - Plan pałacu według K.Degena  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=936&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(936);return false;'>źródło</a>] Zamek w Wierzbicach - Zamek na litografii z XIX wieku Zamek w Wierzbicach - Fryderyk Bernard Wernher, Topografia Śląska 1744-1768 Zamek w Wierzbicach - Fryderyk Bernard Wernher, Topografia Śląska 1744-1768 Zamek w Wierzbicach - Widok od południowego-zachodu, fot. ZeroJeden, IV 2003 Zamek w Wierzbicach - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2019 Zamek w Wierzbicach - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2019 Zamek w Wierzbicach - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2019 Zamek w Wierzbicach - Widok od wschodu, fot. ZeroJeden, IV 2003 Zamek w Wierzbicach - fot. ZeroJeden, VIII 2008 Zamek w Wierzbicach - fot. ZeroJeden, VIII 2008 Zamek w Wierzbicach - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2019

Pokaż na mapieSerwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.