Polskie zamki
Aktualizacja 2024-02-19
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankChałupki - Česká verze

Zamek w Chałupkach

  

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Chałupki:    Chałupki ·


wLokalizacja zamku na mapie Polski miejscu gdzie obecnie stoi pałac w średniowieczu istniał gród książęcy. W dokumencie księcia opolskiego Jana z 1373 roku trafiamy na wzmiankę o zamku. Jednak prawdopodobnie była to budowla drewniana i dopiero w XVI wieku mogło dojść do przebudowy już z użyciem cegły.
Obecny pałac wzniesiono w 1682 roku, w jego otoczeniu zachowały się ślady dawnej obronności tego miejsca - fosa oraz resztki fortyfikacji bastionowych.
Zamek w Chałupkach - Pałac z XVII wieku, fot. ZeroJeden, V 2003 Zamek w Chałupkach - Widok z lotu ptaka od wschodu, fot. ZeroJeden, X 2012 Zamek w Chałupkach - Widok z lotu ptaka od wschodu, fot. ZeroJeden, X 2012 Zamek w Chałupkach - Widok z lotu ptaka od południowego-wschodu, fot. ZeroJeden, X 2012 Zamek w Chałupkach - Widok z lotu ptaka od południa, fot. ZeroJeden, X 2012 Zamek w Chałupkach - Widok z lotu ptaka od południowego-zachodu, fot. ZeroJeden, X 2012 Zamek w Chałupkach - Pałac z XVII wieku, widok od południa, fot. ZeroJeden, V 2003 Zamek w Chałupkach - Pałac z XVII wieku, fot. ZeroJeden, V 2003 Zamek w Chałupkach - Wieżyczka w narożniku północno-wschodnim, fot. ZeroJeden, VIII 2004 Zamek w Chałupkach - Wschodnia elewacja pałacu, fot. ZeroJeden, VIII 2004 Zamek w Chałupkach - Wieżyczka pałacu, fot. JAPCOK, VIII 2003 Zamek w Chałupkach - fot. JAPCOK, VIII 2003 Zamek w Chałupkach - Oczko wodne w miejscu pozostałości fosy, fot. JAPCOK, VIII 2003 Zamek w Chałupkach - fot. JAPCOK, VIII 2003 Zamek w Chałupkach - Plan zamku w Chałupkach według 'Katalogu Zabytków Sztuki'  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=241&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(241);return false;'>źródło</a>]

Pokaż na mapieSerwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.