Polskie zamki
Aktualizacja 2020-01-17
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankStarogród - English versionStarogród - esk verze

Zamek w Starogrodzie

 (Starogród • Althausen Höhe • Stare Chełmno) 

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Starogród • Althausen Höhe • Stare Chełmno:    Chełmno (90%) Chełm (90%)


nLokalizacja zamku na mapie Polskia Górze Zamkowej znajdują się pozostałości zamku zbudowanego w XIII wieku przez Krzyżaków. Do końca XV wieku dzielił losy większości krzyżackich zamków na polskich ziemiach. Początkowo był siedzibą komturów. W rękach polskich znalazł się przejściowo w 1410 roku. W 1466 roku przyłączony do Polski. Od 1505 r. w rękach biskupów chełmińskich. W czasie wojen toczących się w XVII wieku zrujnowany. Władze pruskie przeznaczyły go do rozbiórki w 1777 roku. Zachowały się resztki murów.
Pokaż na mapieZamek w Starogrodzie - Plan zamku starogrodzkiego według Conrada Steinbrechta  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=173&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(173);return false;'>źródło</a>] Zamek w Starogrodzie - Plan zamku według T.Ch.Giese'go  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=211&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(211);return false;'>źródło</a>] Zamek w Starogrodzie - fot. ZeroJeden, VI 2008 Zamek w Starogrodzie - Widok od południowego-zachodu, fot. ZeroJeden, VI 2008 Zamek w Starogrodzie - fot. ZeroJeden, VI 2008 Zamek w Starogrodzie - fot. ZeroJeden, VI 2008 Zamek w Starogrodzie - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2018 Zamek w Starogrodzie - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2018 Zamek w Starogrodzie - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2018 Zamek w Starogrodzie - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2018 Zamek w Starogrodzie - Zdjęcie lotnicze, fot. ZeroJeden, X 2018
Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.