Polskie zamki
Aktualizacja 2019-12-13
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankChełm - esk verze

Zamek w Chełmie

  

Legendy
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Chełm:    Stare Chełmno (100%) Chełmce (100%) Radzyń Chełmiński (100%) Chełmsko Śląskie (100%) Chełmno (100%) Chełm-Bieławin (100%)


ŚLokalizacja zamku na mapie Polskilady kamiennej wieży z XIII wieku. Kiedyś istniał tu gród księcia ruskiego Daniela. Prawdopodobnie w XV wieku na jego miejscu wzniesiono zamek. W XVII wieku został zniszczony a później rozebrany.
Pokaż na mapieZamek w Chełmie - Kopiec na szczycie Wysokiej Górki, fot. ZeroJeden, V 2004 Zamek w Chełmie - Wzniesienie, na którym stała wieża, fot. ZeroJeden, V 2004 Zamek w Chełmie - Zabudowania na Wysokiej Górce według J.Kutyowskiej (a - wieża, b - palatium, c - budowla sakralna, d - wieża z XIV wieku, e - cerkiew)  <!--[<a href='260' title='Zamek w Chełmie - 260' alt='Zamek w Chełmie - 260' target=_blank>źródło</a>]-->  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=403&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(403);return false;'>źródło</a>]
Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.