Polskie zamki
Aktualizacja 2019-08-15
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankKamieniec - esk verze

Zamek w Kamieńcu ¦l±skim

  

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Kamieniec:    Kamieniec (100%) Kamienna Góra (43%)


DLokalizacja zamku na mapie Polskio niedawna tzw. Mysi± Wieżę przy pałacu kamienieckim uznawano za romantyczn± ruinę powstał± w 1887 roku. Badania prowadzone tu w 2000 roku w zwi±zku z zabezpieczeniem i rekonstrukcj± ruin doprowadziły do odkrycia fundamentów zespołu budynków, które można identyfikować ze wspominanym w dokumentach zamkiem.
Gród w Kamieńcu istniał już co najmniej od IX wieku, natomiast zamek powstał w XV wieku wzniesiony przez ród Kokoszów w stylu renesansowym. Podczas badań odsłonięto w murach wieży latrynę oraz hypokaustum - pieca z systemem kanałów powietrznych służ±cego do ogrzewania pomieszczeń.
W XVIII wieku w s±siedztwie ruin zamku wzniesiony został przez rodzinę Löwencronów barokowy pałac, który był rozbudowywany w 1873 i 1910 roku.Zamek w Kamieńcu ¦l±skim - Widok od wschodu, fot. ZeroJeden, IX 2004 Zamek w Kamieńcu ¦l±skim - Widok od południowego-wschodu, fot. ZeroJeden, IX 2004 Zamek w Kamieńcu ¦l±skim - fot. ZeroJeden, IX 2004 Zamek w Kamieńcu ¦l±skim - Południowa elewacja pałacu, fot. ZeroJeden, IX 2004 Zamek w Kamieńcu ¦l±skim - Plan pałacu wzniesionego na miejscu zamku według A.Kwietnia  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=1073&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(1073);return false;'>Ľródło</a>] Zamek w Kamieńcu ¦l±skim - Litografia z połowy XIX wieku z teki Alberta Dunckera
Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.