Polskie zamki
Aktualizacja 2016-10-30
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blank

Zamek w Kraskowie

  

Galeria
Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo


zLokalizacja zamku na mapie Polskiamek został zbudowany około połowy XIV wieku na miejscu wcześniejszego grodu obronnego. Do lat dziewięćdziesiątych XIV wieku był w rękach rodu von Tshirn. Na przełomie XV i XVI wieku należał do starosty księstwa świdnicko-jaworskiego Jana von Seidlitz.
W latach 1611-1616 zamek pod rządami Zygmunta von Zedlitz przebudowano. Jednak już w 1667 roku w czasie wojny trzydziestoletniej odnowiony obiekt został zniszczony. Podczas odbudowy po pożarze z 1742 roku zamek zmieniono w barokową rezydencję projektu architekta Fischera von Erlach. Przebudowę ukończono 18 października 1746 roku.
W 1806 roku zamek zajęły wojska napoleońskie. W 1848 roku zamek w wyniku wykonania testamentu Charlotty Fryderyki staje się własnością Rudolfa von Salisch, jej kuzyna. Do czasów drugiej wojny światowej rezydencja pozostawała 
Zamek w Kraskowie
Litografia Juliusa Schonrocka z połowy XIX wieku z teki Alberta Dunckera
w rękach tego rodu. Po wojnie obiekt niszczał w wyniku złego użytkowania przez PGR. W latach dziewięćdziesiątych po gruntownym remoncie znalazł w nim miejsce hotel.Serwis wykorzystuje technologię cookie w celu uprzyjemnienia użytkowania.