Polskie zamki
Aktualizacja 2019-12-08
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankCzarny Bór - esk verze

Zamek w Czarnym Borze

 (Czarny Bór • Schwarzwaldau • Lubno • Liebenau) 

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Czarny Bór • Liebenau • Lubno • Schwarzwaldau:    Lubnow (100%) Lubin (60%) Czarne (56%) Czarne (56%) Lubsko (50%) Lubiąż (50%) Lublin (50%) Liebemühl (50%) Lubawa (50%) Lubawka (43%) Lubomia (43%)


rLokalizacja zamku na mapie Polskiuiny zamku wzniesionego na mokradłach w dolinie rzecznej przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka II w roku 1355. W następnych stuleciach zniszczony. Zachowały się resztki murów oraz wysoka granitowa wieża zbudowana na planie koła.
Pokaż na mapieZamek w Czarnym Borze - fot. ZeroJeden, VIII 2003 Zamek w Czarnym Borze - fot. ZeroJeden, VIII 2003 Zamek w Czarnym Borze - fot. JAPCOK, VIII 2003 Zamek w Czarnym Borze - fot. JAPCOK, VIII 2003 Zamek w Czarnym Borze - Ruiny wieży na zdjęciu Viktora Schaetzke z lat dwudziestych XX wieku Zamek w Czarnym Borze - Ruiny wieży w początkach XX wieku Zamek w Czarnym Borze - Ruiny wieży w początkach XX wieku Zamek w Czarnym Borze - Widok z lotu ptaka od południa, fot. ZeroJeden, X 2013 Zamek w Czarnym Borze - Widok z lotu ptaka od południowego-zachodu, fot. ZeroJeden, X 2013 Zamek w Czarnym Borze - Plan pozostałości zamku według Artura Boguszewicza Zamek w Czarnym Borze - Plan pozostałości zamku Pawła Rajskiego na podstawie Artura Boguszewicza z uzupełnieniami Zamek w Czarnym Borze - Drzeworyt według rysunku T.Blätterbauera, ok 1885  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=456&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(456);return false;'>źródło</a>]
Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.