Polskie zamki
Aktualizacja 2023-09-24
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankKrokowa - Česká verze

Zamek w Krokowej

  

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Krokowa:    Kron · Krone ·


nLokalizacja zamku na mapie Polskiie wiem, kiedy powstał tutejszy zamek. W dzisiejszej budowli mającej bardziej charakter pałacowy nadal widać elementy obronne, między innymi fosa. Przez ponad 600 lat - do końca II wojny światowej - zamek należał do rodu Krokowskich (po zniemczeniu - von Krokow). Po wojnie niewłaściwe gospodarowanie nowego właściciela, PGR, doprowadziło do poważnych uszkodzeń i zniszczeń obiektu.
Rodzina von Krokow założyła niedawno fundację, dzięki której udało się zebrać w Polsce i Niemczech odpowiednie fundusze na uratowanie zabytku. Znalazło w nim miejsce Centrum Spotkań Europejskich, któremu patronują władze Polskie i Niemieckie.
Te informacje pochodzą od Macieja Głowackiego.
Zamek w Krokowej - fot. ZeroJeden, X 2002 Zamek w Krokowej - Widok zamku z lotu ptaka od południowego-zachodu, fot. ZeroJeden, V 2013 Zamek w Krokowej - Widok z lotu ptaka od południowego-zachodu, fot. ZeroJeden, V 2013 Zamek w Krokowej - Zamek w Krokowej na zdjęciu z lat 1918-36 Zamek w Krokowej - Zamek w Krokowej na zdjęciu z 1916 roku Zamek w Krokowej - Widok od północnego-zachodu, fot. ZeroJeden, VI 2011 Zamek w Krokowej - fot. ZeroJeden, VI 2011 Zamek w Krokowej - fot. ZeroJeden, X 2002 Zamek w Krokowej - fot. JAPCOK, X 2002 Zamek w Krokowej - fot. JAPCOK, X 2002 Zamek w Krokowej - Widok od północnego-zachodu, fot. ZeroJeden, VI 2011 Zamek w Krokowej - Widok z lotu ptaka od południowego-wschodu, fot. ZeroJeden, V 2013 Zamek w Krokowej - Widok z lotu ptaka od południowego-wschodu, fot. ZeroJeden, V 2013 Zamek w Krokowej - Litografia Fr.Hartwiga z połowy XIX wieku z teki Alberta Dunckera
Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.