Polskie zamki
Aktualizacja 2023-09-24
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankKościuszki - Česká verze

Zamek w Kościuszkach

 (Kościuszki • Hindenburg) 

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Kościuszki • Hindenburg:    Kościan ·


nLokalizacja zamku na mapie Polskia pewno w miejscu zamku istniało wcześniej założenie drewniane. Nie znana jest data wzniesienia murowanych elementów. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z lat 1278-1301, kiedy jej właścicielem był Friedrich von Hindenburg. Nie wiadomo czy to on wzniósł zamek czy raczej jego następcy. Jedynym z możliwych dziś do rozpoznania elementów zamku była kamienna wieża o planie kwadratu o boku ponad 9 metrów.
Kopiec, który pozostał po warowni znajduje się dziś w obrębie dworskiego parku we wschodnim skraju wsi. Można na nim znaleźć resztki murów wspomnianej wieży. Wstępne badania terenowe przeprowadził tu Zbigniew Radacki, jednak dokładniejszych badań dotychczas nie przeprowadzono.
Zamek w Kościuszkach - fot. ZeroJeden, X 2014 Zamek w Kościuszkach - fot. ZeroJeden, III 2002 Zamek w Kościuszkach - fot. ZeroJeden, X 2014 Zamek w Kościuszkach - Plan sytuacyjny według Zbigniewa Radackiego  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=101&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(101);return false;'>źródło</a>]  <!--[<a href='142' title='Zamek w Kościuszkach - 142' alt='Zamek w Kościuszkach - 142' target=_blank>źródło</a>]-->

Pokaż na mapieSerwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.