Polskie zamki
Aktualizacja 2024-07-18
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankBiała Podlaska - English versionBiała Podlaska - Česká verzeBiała Podlaska - Deutsch

Zamek w Białej

  

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Biała Podlaska:    Biała · Biała ·


wLokalizacja zamku na mapie Polski pozostałościach pałacu barokowego istnieje obecnie muzeum okręgowe. Pierwotnie był tu zamek zbudowany w XVI wieku przez Radziwiłłów, otoczony fortyfikacjami ziemnymi z fosą w kształcie gwiazdy.
W XVII wieku zamek został zniszczony przez Szwedów, a następnie przebudowany właśnie na barokowy pałac. Po stopniowej rozbiórce w ciągu XIX wieku i zniszczeniach ostatniej wojny zachowały się do dziś oficyny, wieża bramna oraz kaplica i zarys fortyfikacji.
Zamek w Białej - fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Zabudowania pałacowe, fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Pałac w Białej w 1883 roku na zdjęciu Eliasza Stumanna Zamek w Białej - Brama w 1930 roku Zamek w Białej - Zdjęcie z lotu ptaka, fot. ZeroJeden, VI 2019 Zamek w Białej - Zdjęcie z lotu ptaka, fot. ZeroJeden, VI 2019 Zamek w Białej - Zdjęcie z lotu ptaka, fot. ZeroJeden, VI 2019 Zamek w Białej - Zdjęcie z lotu ptaka, fot. ZeroJeden, VI 2019 Zamek w Białej - Zdjęcie z lotu ptaka, fot. ZeroJeden, VI 2019 Zamek w Białej - Zabudowania bramy wjazdowej, fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Budynki zespołu pałacowego od północy, fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Brama wjazdowa, fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Makieta zamku umieszczona w zamku w Wiśniczu Nowym, fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Fragmenty zespołu pałacowego, fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Kaplica w zespole zamkowym, fot. ZeroJeden, X 2005 Zamek w Białej - Drzeworyt według rysunku Podbielskiego, Tygodnik Illustrowany 1863 ze zbiorów Biblioteki Instytutu Badań Literackich PAN Zamek w Białej - Zamek w Białej Podlaskiej na litografii J.Ceglińskiego z drugiej połowy XIX wieku
Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.