Polskie zamki
Aktualizacja 2020-04-03
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blank

Zamek w Wyszynie

  

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo


wLokalizacja zamku na mapie Polskiłaściciel Wyszyny Grodzki zbudował tu zamek w Połowie XVI wieku. Wzniesiony w stylu renesansowym na planie czworoboku otoczonego fosą. Przeszedł następnie na własność rodu Gurowskich. W okresie konfederacji barskiej został w 1770 roku wysadzony w powietrze. Dziś zostało po nim jedno skrzydło mieszkalne, jedna z sześciu ośmiobocznych baszt oraz resztki fosy.
Zamek w Wyszynie - Plan zamku według 'Katalogu zabytków sztuki' Zamek w Wyszynie - Widok zamku według ryciny Konstancji hrabiny Raczyńskiej z 1843 roku, Edward Raczyński, Wspomnienia Wielkopolski Zamek w Wyszynie - Drzeworyt, Tygodnik Illustrowany 1860 ze zbiorów Biblioteki Instytutu Badań Literackich PAN Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, V 2005 Zamek w Wyszynie - Widok z lotu ptaka od zachodu, fot. ZeroJeden, X 2013 Zamek w Wyszynie - Widok z lotu ptaka od północnego-zachodu, fot. ZeroJeden, X 2013 Zamek w Wyszynie - Widok z lotu ptaka od północnego-zachodu, fot. ZeroJeden, X 2013 Zamek w Wyszynie - Wieża zamkowa na zdjęciu sprzed 1915 roku Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, VIII 2000 Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, V 2005 Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, V 2005 Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, V 2005 Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, V 2005 Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, V 2005 Zamek w Wyszynie - fot. ZeroJeden, V 2005 Zamek w Wyszynie - Widok z lotu ptaka od zachodu, fot. ZeroJeden, X 2013

Pokaż na mapieSerwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.