Polskie zamki
Aktualizacja 2020-03-27
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankTykocin - Deutsch

Zamek w Tykocinie

  

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktloTytuł Tykocin 
2009-01-07  00:53 • Imię/nazwisko/nick HaB
Zamek został odbudowany przez prywatnego właściciela
 
2005-10-22  02:59 • lola
jest ok naprawde
2020-03-29  08:11 • 


Kod:    Przepisz kod:

 
2004-08-31  05:56 • 
If Anybody is interested of the photographs of the renewed castle of Tykocin please contact me Mariusz86@wp.pl No charge for the photographs
 
2004-04-10  00:18 • Wig
W ostatnim czasie zamek w Tykocinie szczęliwie doczekał prywatnego właściciela, który krótkim czasie zrekonstruował jego zachodnie skrzydło w stylu późnego gotyku. Powstanie tam hotel. Nie znam dalszych planów, ale chyba to nie koniec odbudowy. Zamek w Tykocinie to jeden z nielicznych tego typu obiektów na Podlasiu, a napewno największy.
 
2004-01-18  05:10 • Waldemar Rekśc
Zamek już jest w odbudowie i już stoi w stanie surowym większość budowli. W zamierzeniach prywatnego inwestora z Białegostoku ma stać się centrum kulturalno-hotelowo-konferencyjno-muzealnym. Muzeum będzie w oryginalnych w wiekszości podziemiach eksponować głównie rezultaty wykopalisk. Problemem był brak ikonografii, ale w końcu na szczęście konserwator zezwolił na odbudowę. Polska odzyska cenny pomnik naszej historii, a miejscowa ludnosć miejsce zatrudnienia. Łatwo sobie wyobrazić, jakie tam będzie można wspaniałe spektakle pokazywać, na przykład tak pięknie opisane przez Sienkiewicza zdobycie zamku przez konfederatów i śmierć Janusza Radziwiłła.
 
2000-11-10  22:38 • lulu
Podoba mi się jest tam cicho, spokojnie, człowiek może posłuchać natury, samego siebie. Poza tym ten zamek ma tylko same "fundamenty" i dlatego można sobie zacząć wyobrażać jak ten zamek wyglądał, jak mógłby wyglądać dzisiaj, gdyby jeszcze stał. Nie ma tam tylu tyrystów co w innych miejscach,jest to miejsce dla samotników dlatego głosuję na ten zamek.
 
2000-07-13  18:39 • Adam
Ze względu na jego wielkie znaczenie strategiczne w XVI-XVII. Długiej obronie ( w rzeczywistości podana data zdobycia zamku jest datą pierwszego zdobycia przez wojska Sapiehy, wkrótce został odbity przez Bogusława Radziwiłła i ponownie zajęty przez wojska polskie po długim oblężeniu w 1657 r. Wojska polskie wybudowały nawet dodatkowy fort ziemny "Koziołek" około 15 km w górę Narwi w celu blokowania dostaw dla załogi szwedzko-radziwiłłowskiej. Ponadto na zamku tykocińskim przez rok spoczywały zwłoki króla Zygmunta Augusta (po śmierci w Knyszynie a przed pogrzebem w Krakowie). Zamek w Tykocinie w ręce Jagiellonów przeszedł dopiero po ślubie Zygmunta Augusta z Barbarą Radziwiłłówną (była ona wdową po ostatnim z Gasztołdów- małżeństwo było bezpotomne).Prosiłbym o skorygowanie tych danych w opisie historii zamku. Ponadto na zamku w Tykocinie August II Mocny ustanowił w 1705 r najwyższe polskie odznaczenie ORDER ORŁA BIAŁEGO.

Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.