Polskie zamki
Aktualizacja 2020-01-17
Użytkownik:

Hasło:

Loguj automatycznie

Załóż konto
blank
blankKościuszki - esk verze

Zamek w Kościuszkach

 (Kościuszki • Hindenburg) 

Legendy
Wzmianki
blankWycieczki (Musisz być zalogowany/a)blanktlo

Nazwy podobne do Kościuszki • Hindenburg:    Kościan (50%)


nLokalizacja zamku na mapie Polskia pewno w miejscu zamku istniało wcześniej założenie drewniane. Nie znana jest data wzniesienia murowanych elementów. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z lat 1278-1301, kiedy jej właścicielem był Friedrich von Hindenburg. Nie wiadomo czy to on wzniósł zamek czy raczej jego następcy. Jedynym z możliwych dziś do rozpoznania elementów zamku była kamienna wieża o planie kwadratu o boku ponad 9 metrów.
Kopiec, który pozostał po warowni znajduje się dziś w obrębie dworskiego parku we wschodnim skraju wsi. Można na nim znaleźć resztki murów wspomnianej wieży. Wstępne badania terenowe przeprowadził tu Zbigniew Radacki, jednak dokładniejszych badań dotychczas nie przeprowadzono.
Pokaż na mapieZamek w Kościuszkach - fot. ZeroJeden, X 2014 Zamek w Kościuszkach - fot. ZeroJeden, III 2002 Zamek w Kościuszkach - fot. ZeroJeden, X 2014 Zamek w Kościuszkach - Plan sytuacyjny według Zbigniewa Radackiego  [<a href=/bibl_ksiazka.php?idksiazki=101&wielkosc_okna=d onclick='ksiazka(101);return false;'>źródło</a>]  <!--[<a href='142' title='Zamek w Kościuszkach - 142' alt='Zamek w Kościuszkach - 142' target=_blank>źródło</a>]-->
Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.